Panuje przekonanie, że sypialnie powinny być urządzone w jasnych kolorach pastelowych. Nie krzykliwych, ale na przykład w pastelowych żółciach lub pomarańczach.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej, ale na pewno nie jedyne, ponieważ wcale nie musimy się ograniczać właśnie do takich opcji. Jest znacznie więcej możliwości. Podpowiadamy jak urządzić sypialnie.

Co jest dobre, a co złe?

Nasza sypialnia to miejsce, w którym będziemy wypoczywać, więc nie może być ona urządzona w sposób pobudzający. Wszystkie ostre kolory typu krzykliwej żółci czy czerwieni musimy zostawić za drzwiami, ale oprócz tego tak naprawdę nie musimy się przejmować niczym innym. Możemy bez problemu skorzystać z kolorystyki bardzo ciemnej lub nawet zupełnie jasnej. Biel w sypialni? Nie można mieć nic przeciwko takiemu kolorowi, ponieważ jest spokojny. Zwłaszcza pomieszczenia słabo oświetlone skorzystają na bardzo jasnej kolorystyce. Tylko barwy wpływające na naszą psychikę w sposób pobudzający są mocno niewskazane. Cała reszta powinna sobie bez większych problemów dać radę.