Długi majowy weekend rozpoczyna w naszym kraju sezon biesiad na świeżym powietrzu. Wypoczywanie i biesiadowanie w ogrodzie będzie jeszcze bardziej przyjemne, gdyż znajdą się w nim odpowiednie meble.

Materiały na meble do ogrodu

Wybranie odpowiednich mebli do ogrodu to dzisiaj żaden problem. W sprzedaży jest mnóstwo mebli ogrodowych. Różnią się one kształtem, materiałem, z którego je wykonano oraz ceną. Największą popularnością cieszą się meble ogrodowe z tworzywa sztucznego. Są one stosunkowo tanie, a do tego dostępne w szerokiej palecie barw. Popularnością cieszą się także meble drewniane. Są droższe od tych pierwszych, wymagają także odpowiedniej pielęgnacji, ale świetnie pasują do ogrodów w różnych stylach. Bardzo elegancko w ogrodzie czy na tarasie prezentują się meble wykonane z technorattanu. Są stosunkowo drogie, ale za to bardzo żywotne.

Jakie meble wybrać?

Wybór mebli ogrodowych zależy zarówno od możliwości finansowych jak i stylu ogrodu. Najtańsze i wymagające mało zabiegów konserwacyjnych są meble plastikowe. Więcej pracy wymagają drewniane.