Chcąc kupić meble do kuchni, mamy do wyboru te matowe, a także wykonane w tak zwanym wysokim połysku. Wiele osób kompletnie nie wie, na które się zdecydować. Zobaczmy czym różnią się między sobą.

Meble do kuchni na wysoki połysk poleca się przede wszystkim do niewielkich kuchni. Takie wykończenie odbija bowiem światło, co sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Sprawdzą się one w przypadku kuchni ciemnych. Meble na wysoki połysk odbijają bowiem światło. Niestety, ich utrzymanie w czystości wymaga nieco więcej wysiłku. Na takich meblach doskonale widoczne są odciski palców. Jeśli chcemy, aby nie było ich widać, musimy takie meble regularnie czyścić.

Meble matowe polecić można posiadaczom naprawdę przestronnej, a także naprawdę słonecznej kuchni. Trzeba bowiem pamiętać, że od powierzchni takich mebli światło nie będzie się odbijać, kuchnia może więc optycznie wydawać się znacznie mniejsza. Plusem mebli matowych jest jednak to, że czynią pomieszczenie bardziej przytulnym, co doskonale sprawdza się w przypadku kuchni naprawdę dużych i przestronnych.