Gdy mówimy o mozaice szklanej zwykle nie mamy wątpliwości, co do tego, że mnogość jej kolorów, faktur oraz kształtów stwarza szereg możliwości aranżacyjnych. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z rozwiązaniem wolnym od niedociągnięć.

Mozaika szklana jest rozwiązaniem, które sprawdza się dobrze nie tylko w kuchni i w łazience, ale także w salonie. Można także umieścić je na tarasie, choć tu konieczne jest sprawdzenie, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem o właściwościach mrozoodpornych. Przeważnie pojawia się ona na ścianie. Może stanowić obudowę lustra lub brodzików, pojawia się jednak również na ścianach prysznicowych i na wannach.

Zwykle osoby, które zastanawiają się nad jej wykorzystaniem, zwracają uwagę na to, że jest to rozwiązanie stworzone do niewielkich przestrzeni. Mozaika szklana, to błyszczące kwadraty i prostokąty nie tylko pięknie się prezentują, ale również rozświetlają pomieszczenie optycznie je powiększając. Mówiąc o jej wadach należy więc pamiętać przede wszystkim o tym, że nie jest najlepszą opcją tam, gdzie mamy do czynienia z dziećmi.