Przyglądając się nowoczesnym pergolom zwykle z uznaniem wypowiadamy się przede wszystkim o rozwiązaniach z zakresu automatyki, jakie znajdują zastosowanie w ich przypadku. Nie tylko możliwość zdalnego sterowania pergolami sprawia jednak, że zyskują na atrakcyjności stając się częstą ozdobą tarasów i ogrodów. Także oświetlenie pergoli jest tym zagadnieniem, któremu jej producenci z roku na rok poświęcają coraz więcej uwagi.

Pergole do niedawna kojarzyły się nam z przestrzeniami, które można wykorzystywać intensywnie przede wszystkim za dnia. Dzięki obecności oświetlenia LED może się to jednak zmienić. Lampki są zwykle montowane na poprzeczkach pergoli, a samo natężenie światła może być regulowane na bieżąco tak, aby korzystanie z niego było jeszcze wygodniejsze. Co więcej, osoby zainteresowane bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, nieustannie mogą mieć wpływ również na temperaturę światła i jego kolor. Pergola może, dzięki temu, zmienić się zarówno w miejsce idealne do pracy zdalnej, jak i do romantycznych spotkań.

Solidne pergole ogrodowe o trwałej konstrukcji znajdziecie w ofercie salonu Mera. Oferują także dobrej jakości meble ogrodowe, parasole, grille gazowe oraz promienniki i paleniska ogrodowe.