Urządzaniu małej łazienki to zagadnienie, któremu poświęca się wiele uwagi. Nadal jednak trudno nie zgodzić się z tym, że stosunkowo łatwo popełnić błędy. Które z nich zdarzają się najczęściej?

Najpopularniejsze błędy przy urządzaniu małej łazienki

W wielu poradnikach przestrzega się nas przed miniaturyzacją w niewielkiej łazience. Rzeczywiście, gdy poszczególne elementy wyposażenia mają kompaktowe rozmiary, możemy liczyć na to, że stanie się ona optycznie nieco większa. Urokliwy wygląd przestaje być jednak atutem w tym samym momencie, w którym okazuje się, że korzystanie z łazienki jest – z tego samego powodu – niemal niemożliwe.

Pamiętaj o miejscu na przechowywanie!

Podobnie kłopotliwe może okazać się urządzanie niewielkiej łazienki bez zastanowienia się nad zagwarantowaniem miejsca do przechowywania. Owszem, wszystkie niezbędne nam kosmetyki i inne rozwiązania wykorzystywane w łazience możemy trzymać w innym pomieszczeniu. Nie ma to jednak nic wspólnego z praktycznością, a przecież trudno być zadowolonym z łazienki, która nie jest funkcjonalnym pomieszczeniem. Typowo dekoracyjna nie spełnia powierzanych jej zadań.